MENUMENU

Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza składa się z liczby i wielkiej litery alfabetu (np. 80E). Liczba oznacza obwód pod biustem, a litera wielkość miseczki. Innymi słowy, aby znaleźć swój rozmiar biustonosza, potrzebujemy zdjąć dwie miary: obwód pod biustem oraz obwód w biuście.

Krok 1

Mierzymy się bezpośrednio pod biustem miarą krawiecką, zwracając uwagę, aby miarka była na tej samej wysokości z przodu jak i z tyłu. Staramy się aby przylegała ściśle do ciała. Najlepiej zrobić to bez biustonosza. Wynik zapisujemy.

Obwody biustonoszy (bra size) w tabeli rozmiarów zmieniają się co 5 cm  (np. 65, 70, 75 itd.). Sprawdzamy w tabeli rozmiarów  obwód pod biustem (band size). Następnie uzyskaną wartość z mierzenia, obniżamy do najbliższego rozmiaru obwodu. Znaczy to, że jeśli z pomiaru wyjdzie nam 88 cm – wskazujemy 85, w przypadku dużej zawartości tkanki podskórnej wskazujemy, nawet 80. Pamiętajmy, że dobrze dopasowany obwód jest podstawą utrzymania biustonosza na ciele.

Krok 2

Obwód w biuście mierzymy bez biustonosza. Przy większych, czy też “luźnych” piersiach pomocne będzie założenie miękkiego biustonosza. Również staramy się ścisło i równo trzymać miarkę, tak aby przylegała do piersi. Obwód biustu mierzymy w jego najszerszym miejscu, często na wysokości brodawek, delikatnie pochylając się do przodu. Wynik (cup size – band size) sprawdzamy w tabeli szukając wartości miseczki w wierszu uzyskanego wcześniej obwodu biustonosza (bra size).